O nas

NASZA MISJA

O nas. Kim jesteśmy?

Jesteśmy dystrybutorem sytemów nawigacji rolniczej GPS firmy FJDynamics.

FJDynamics jest międzynarodową i innowacyjną firmą, zajmującą się robotyką, specjalizującą się w sztucznej inteligencji, zaawansowanej produkcji i tzw. big data.

Dążymy do zapewnienia pełnej gamy autonomicznych i cyfrowych rozwiązań dla automatyki przemysłowej i inteligencji w sektorach wiejskim, leśnym, hodowlanym, rybnym i budowlanym.

Wraz z firmą FJDynamics angażujemy się w promowanie modernizacji tradycyjnych branż poprzez cyfryzację i korzystanie ze sztucznej inteligencji, aby ostatecznie osiągnąć większą wydajność i niższe koszty działalności we wspomnianych branżach i sektorach gospodarki.

Naszą misją jest dostarczanie Ci niezbędnych i najnowocześniejszych rozwiązań i systemów dla Twojego gospodarstwa rolnego.Wykorzystanie GPS i technologia produkcji w rolnictwie.

Rosnące koszty nawozów i środków ochrony roślin, a także wymagania w zakresie ochrony środowiska, skłaniają rolników i właścicieli większych gospodarstw rolnych, do stosowania bardziej precyzyjnych maszyn wyposażonych w elektroniczne systemy sterowania i dozowania, bazujące na mapach zasobności lub informacji o występowaniu choroby czy szkodnika. W tym celu wykorzystywany jest system GPS.

GPS (Global Positioning System) jest to system nawigacji satelitarnej opracowany w Stanach Zjednoczonych na potrzeby armii. Obecnie wykorzystywany jest na całym świecie, a jego dokładność wynosi od kilku do 20 metrów.

Również w rolnictwie system ten ma dziś ogromne znaczenie. Wprowadzenie w życie rolnictwa precyzyjnego było możliwe dzięki połączeniu systemu GPS oraz GIS (systemów informacji geograficznej). Aplikacje oparte na tych systemach wykorzystywane są do planowania upraw rolniczych, odwzorowania pola, pobierania próbek gleby, prowadzenia ciągnika i mapowania plonów. GPS umożliwia wykonywanie pracy w trudnych warunkach polowych i atmosferycznych, takich jak nierówny teren, słaba widoczność, mgła lub praca w nocy.

NAWIGACJA GPS W ROLNICTWIE

Rolnictwo działające precyzyjnie zmienia sposób nastawienia rolników i postrzegania ziemi, z której można czerpać dochody

Jest to gromadzenie niezbędnych danych geoprzestrzennych dotyczących wymagań gleby, roślin, zwierząt i podejmowanie działań, w wyniku których nastąpi zwiększenie produkcji rolnej i poprawa w kwestii ochrony środowiska naturalnego. Rolnictwo precyzyjne zyskuje coraz większą popularność, przede wszystkim ze względu na wprowadzenie nowoczesnych narzędzi technologicznych, dokładniejszych i korzystniejszych pod względem ekonomicznym oraz przyjaznych dla użytkownika. Wiele innowacji opartych jest na połączeniu komputerów pokładowych, czujników do gromadzenia danych i systemów odniesienia pozycji.

Systemy GPS są już standardem w wielkoobszarowych gospodarstwach, jednak dla małych gospodarstw technologie te pozostają wciąż poza zasięgiem finansowym. Istnieją jednak tańsze i prostsze w użyciu metody i techniki, które mogą być stosowane przez wszystkich rolników. Dzięki wykorzystaniu systemu GPS, GIS i teledetekcji mogą być gromadzone informacje potrzebne do lepszego wykorzystania ziemi i wody. Dzięki temu można osiągnąć dodatkowe korzyści w wyniku optymalizacji wykorzystania nawozów, określenia progu ekonomicznego w zwalczaniu szkodników i chwastów oraz ochrony zasobów naturalnych dla kolejnych zastosowań.

Coraz więcej rolników korzysta ze sprzętu bazującego na technologii GPS w celu zwiększenia wydajności i efektywności prowadzonych działań. Rozwój technologii nieustannie poszerza możliwości nawigacji GPS, dzięki czemu zmienia się zarówno jego wygląd, jak i funkcjonalność. Podobnie jak komputery czy telefony, urządzenia GPS stają się coraz bardziej kompaktowe, nowocześniejsze i bardziej dostosowane do bieżących potrzeb rolników.


Do zalet systemów kierowania wykorzystywanych w rolnictwie można zaliczyć:

Wykorzystanie ich przy siewie, sadzeniu, nawożeniu, opryskach, wapnowaniu

Ograniczenie kosztów nasion, paliwa, nawozów, środków ochrony roślin

Możliwość tworzenia map upraw potrzebnych do precyzyjnego nawożenia

Oszczędność czasu i zasobów

Zwiększenie komfortu pracy

BAZA WIEDZY


Aktualności bloga

Bądź na bieżąco z aktualizacjami i nowinkami dotyczącymi systemu nawigacji rolniczych.

13 maja, 2024

Nowoczesne technologie w rolnictwie

Rozwój technologiczny ostatnich dekad znacząco przekształcił sektor rolniczy, oferując nowe możliwości dla zwiększenia wydajności, optymalizacji procesów i zrównoważonego zarządzania zasobami naturalnymi. Dzięki postępowi w dziedzinach takich […]
31 stycznia, 2023

POLAGRA PREMIERY 2023 z FJDynamics

POLAGRA PREMIERY 2023 z FJDynamics Tegoroczna edycja ogólnopolskich targów POLAGRA PREMIERY już za nami. Podczas tak licznych spotkań z klientami mieliśmy możliwość zaprezentować nasze nowe rozwiązania […]
KONTAKT

Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z nami.

Jeśli jesteś zainteresowany naszym systemem nawigacji lub masz dodatkowe pytania, to serdecznie zapraszamy Cię do kontaktu. Odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe.


ADRES

NAV-POL
Szymon Czerep

Siedziba:
Gorzesław 55/A
56-420 Bierutów


KONTAKT

biuro@navpol.com

+48 578 597 552

Znajdź nas na:

Skorzystaj z formularza i wyślij do nas wiadomość.